Möödunud kuul külastas Teaduskeskust AHHAA kokku 29 034 inimest. Sellega purustati rohkem kui paari tuhandega varasem külastajarekord, mis pärines 2016. aasta juulist.

AHHAA turundus- ja kommunikatsioonijuhi Mathis Bogensi sõnul on suure külastajate arvu taga põnevad ja Eestis esmakordselt avatud näitused, nagu inimkehade läbilõiked või filmide eriefektid.

„Kui talvel sai AHHAA keskuses näha meie endi poolt ehitatud näitust filmide eriefektidest, siis alates maist kuni novembrini saab teaduskeskuses tutvuda rohkem kui 150 läbilõikega päris inimkehadest,“ ütles Bogens.

„AHHAA keskus on külastajatele avatud olnud juba kuus aastat ja see, et me endiselt oma näitustega inimesi kohale meelitame ja peredele meelahutust pakume, on meie jaoks suur saavutus,“ lisas Bogens. „Juba novembri lõpust saavad kõik külastajad näha uut, taliolümpiat tutvustavat näitust.“

Traditsiooniliselt suur on ka välismaalastest külastajate tähtsus. Juulikuus oli mitte-eestlaste osakaal keskuse külastajate seas ligi 39 protsenti. Lõviosa väliskülastajatest moodustasid lätlased 22 protsendiga. Venelaste osakaal külastusest oli seitse protsenti, soomlastel neli ja teiste rahvuste esindajaid käis AHHAAs kokku veidi üle viie protsendi.

Teaduskeskust AHHAA külastas eelmisel aastal rohkem kui 205 000 inimest. Rekordaasta oli 2014, mil külastajate arv oli ligi 218 000. Tänase seisuga on AHHAA Eesti populaarseim siseruumides asuv atraktsioon.

Saabuvad sündmused

Lõuna-Eesti fookus

Lõuna-Eesti rikkalik ja mitmekesine kultuur on hea pinnas kultuuripuhkuse arendamiseks.

Kultuur

Lõuna-Eestis on palju perepuhkuse objekte, mis teeb siinsest piirkonnast nr.1 perepuhkuse sihtkoha.

Pere

Imekaunis, eripalgeline ja lõõgastav Lõuna-Eesti loodus on külaliste meelitamiseks paljulubav!

Loodus

Kuulsad ja rahvarohked spordiüritused, võimsad kontserdid, meeleolukad festivalid - Lõuna-Eestis toimub!

Üritused

Traditsiooniline suitsusaun, morderne spaa - Lõuna-Eestis saab lõõgastuda ja tervist kosutada.

Lõõgastus

Koostöö

Teeme koostööd Lõuna-Eesti, Eesti ja välismaiste organisatsioonide, valitsusasutuste, haridus- ja teadusasutuste ning ettevõtetega.

Areng

Osaleme Lõuna-Eesti toodete ja teenuste arendamises, standardite ja kvaliteedikriteeriumite välja töötamises, arendamises ja kontrollimises. Anname sisendit ja osaleme nii Lõuna-Eesti- kui Eesti arendus- ja planeerimistegevustes.

Turundus

Koordineerime ja viime ellu Eestit ja Lõuna-Eestit kui reisisihti tutvustavaid turundustegevusi nii sise- kui välisturgudel.

Projektid

Algatame, osaleme ning viime ellu Lõuna-Eesti arengut soodustavaid ja toetavaid projekte.

Info

Kogume, analüüsime ja tagame Lõuna-Eesti informatsiooni, sh turismiinfo olemasolu erinevates kanalites ja infosüsteemides, sh riigi turismiinfosüsteem ja turismiinfo jaotuskanalid, osaleme infojaotuskanalite planeerimises ja arendamises.

Koolitus

Korraldame õppeprogramme, konverentse, seminare, koolitusi, pakume professionaalset valdkonnapõhist nõustamist.