Toiduturism on kasvav trend, millega on oluline fokusseeritult tegeleda. Eesti ei ole seni tuntud, kui ajalooliste traditsioonidega toiduturismimaa, mistõttu ei ole kohalikud pakutavad toiduelamused üldjuhul ka turistide reisimotivatsiooni peamine põhjus. Seetõttu tuleb toiduturistide ligimeelitamisel olla loomingulisem ja paista silma teisiti.

Toiduturismi arendamiseks on SA Tartumaa Turism partneriks rahvusvahelises toiduteemalises projektis „Livonian Culinary Route“ mille projektimeeskond on valmis tutvustama uut loodavat turismitoodet, planeeritavaid turundustegevusi ning ettevõtjate võimalusi atraktiivse toidupiirkonna kujunemises kaasa rääkida. Projekti on kaasatud Via Hanseatica marsruudi arendustiim ning eraldi on plaanis luua toidumarsruut Taste Hanseatica. Lisaks toimub mitmeid arendus- ja turundustegevusi, koolitusi ning õppereise. Projekti eesmärkidest ja tegevustest saate lähemalt lugeda: www.visittartu.com/et/liivimaa-toidutee.

Kui olete huvitatud üheskoos tugeva toidupiirkonna kuvandi ehitamises kaasa löömisest, tulge ja osalege projekti tegevusi tutvustaval infopäeval 25.09.2017 Rahvusarhiivis Noora. Programmi ja registreerumisvormi leiate: SIIT.

Kui aga Tartus toimuval infopäeval osaleda ei saa, siis toimub Lõuna-Eesti ettevõtjate infopäev ka 26.09.2017 Võrumaal, Kõrgemäe talus. Programmi ja registreerumisvormi leiate SIIT

Osalemine on tasuta!

Saabuvad sündmused

Lõuna-Eesti fookus

Lõuna-Eesti rikkalik ja mitmekesine kultuur on hea pinnas kultuuripuhkuse arendamiseks.

Kultuur

Lõuna-Eestis on palju perepuhkuse objekte, mis teeb siinsest piirkonnast nr.1 perepuhkuse sihtkoha.

Pere

Imekaunis, eripalgeline ja lõõgastav Lõuna-Eesti loodus on külaliste meelitamiseks paljulubav!

Loodus

Kuulsad ja rahvarohked spordiüritused, võimsad kontserdid, meeleolukad festivalid - Lõuna-Eestis toimub!

Üritused

Traditsiooniline suitsusaun, morderne spaa - Lõuna-Eestis saab lõõgastuda ja tervist kosutada.

Lõõgastus

Koostöö

Teeme koostööd Lõuna-Eesti, Eesti ja välismaiste organisatsioonide, valitsusasutuste, haridus- ja teadusasutuste ning ettevõtetega.

Areng

Osaleme Lõuna-Eesti toodete ja teenuste arendamises, standardite ja kvaliteedikriteeriumite välja töötamises, arendamises ja kontrollimises. Anname sisendit ja osaleme nii Lõuna-Eesti- kui Eesti arendus- ja planeerimistegevustes.

Turundus

Koordineerime ja viime ellu Eestit ja Lõuna-Eestit kui reisisihti tutvustavaid turundustegevusi nii sise- kui välisturgudel.

Projektid

Algatame, osaleme ning viime ellu Lõuna-Eesti arengut soodustavaid ja toetavaid projekte.

Info

Kogume, analüüsime ja tagame Lõuna-Eesti informatsiooni, sh turismiinfo olemasolu erinevates kanalites ja infosüsteemides, sh riigi turismiinfosüsteem ja turismiinfo jaotuskanalid, osaleme infojaotuskanalite planeerimises ja arendamises.

Koolitus

Korraldame õppeprogramme, konverentse, seminare, koolitusi, pakume professionaalset valdkonnapõhist nõustamist.