Täna, 6. detsembril 2017 koguneb enam kui 100 Lõuna-Eesti turismivaldkonna tegijat Elva Kultuurikeskusesse pidama traditsioonilist Lõuna-Eesti turismikonverentsi.

Konverentsi teema „Tunne oma naabrit“ on ajendatud soovist saada teada, milliseid teenuseid meie kliendid Lätist ja Venemaalt tegelikult ootavad, mis neid Lõuna-Eestit külastades huvitab ning kuidas luua põhjuseid, et nad uuesti siia tuleksid. 

SA Lõuna-Eesti Turism juhataja Ene Reedi: „ Meie  konverentsi esinejad on oma ala praktikud ja professionaalid, kelle abiga tahame inspireerida ning innustada Lõuna-Eesti ettevõtjaid. Konverentsi esimeses pooles teeme ülevaate Lõuna-Eesti tulevikust ning tunnustame oma parimaid. Pealelõuna jätkub kohe täistuuridel, kui hollandlasest innovatiivsete ärimudelite koolitaja Jeroen Bosman räägib otsekoheselt, et „Ellujäämiseks tuleb hakata liikuma, aga kuhu ja kuidas?“. EASi Turismiarenduskeskuse juhataja  Tarmo Mutso kõneleb Eesti turismi tulevikusuundadest. Seejärel on aeg teha lähemat tutvust lätlastest turistidega, kelle ootustest teeb ülevaate Andris Klepers Vidzeme Ülikoolist ning Vene külastajate soove tutvustab Ilona Kbejan EASi Turismiarenduskeskusest. „

Konverentsi ennelõunane osa kulmineerub konkursi „EHE Lõuna-Eesti“ nominentide väljakuulutamise ja võitjate tunnustamisega. Kategooriad on „Parim turismiobjekt“ ja „Parim turismisündmus“, kuhu kõik Lõuna-Eesti maakonnad  on oma kandidaadid esitanud. 

EHE Lõuna-Eesti parim turismiobjekt 2017 nominendid on:

Aparaaditehas (Tartumaa)

Kohvik Suur Muna (Võrumaa)

Kuremaa ujula Mini Spa (Jõgevamaa)

Ugala teater (Viljandimaa)

Ugandi Resto (Valgamaa)

Valgjärve discgolfi park (Põlvamaa)

 

EHE Lõuna-Eesti parim turismisündmus 2017 nominendid on:

Lutsu teatri suveetendused (Põlvamaa)

Tartu toidu- ja veinifestival 2017 (Tartumaa)

Valgamaa pärimuskultuuri pidu „Eesti pulm“ (Valgamaa)

Viljandi Music Walk (Viljandimaa)

Võru Lastefestival (Võrumaa)

X Küüslaugufestival (Jõgevamaa)

Lõuna-Eesti Turismikonverents on traditsiooniline turismiaastat kokkuvõttev iga-aastane sündmus. Konverentsi üks kulminatsioone on konkursi „EHE Lõuna-Eesti“ nominentide ja võitjate väljakuulutamine. Konverentsi ajal tutvustavad ja müüvad Lõuna-Eesti väiketootjad Elva Kultuurikeskuses oma tooteid. Ajakava ja esinejatega saab lähemalt tutvuda SA Lõuna-Eesti Turism kodulehel.

Saabuvad sündmused

Lõuna-Eesti fookus

Lõuna-Eesti rikkalik ja mitmekesine kultuur on hea pinnas kultuuripuhkuse arendamiseks.

Kultuur

Lõuna-Eestis on palju perepuhkuse objekte, mis teeb siinsest piirkonnast nr.1 perepuhkuse sihtkoha.

Pere

Imekaunis, eripalgeline ja lõõgastav Lõuna-Eesti loodus on külaliste meelitamiseks paljulubav!

Loodus

Kuulsad ja rahvarohked spordiüritused, võimsad kontserdid, meeleolukad festivalid - Lõuna-Eestis toimub!

Üritused

Traditsiooniline suitsusaun, morderne spaa - Lõuna-Eestis saab lõõgastuda ja tervist kosutada.

Lõõgastus

Koostöö

Teeme koostööd Lõuna-Eesti, Eesti ja välismaiste organisatsioonide, valitsusasutuste, haridus- ja teadusasutuste ning ettevõtetega.

Areng

Osaleme Lõuna-Eesti toodete ja teenuste arendamises, standardite ja kvaliteedikriteeriumite välja töötamises, arendamises ja kontrollimises. Anname sisendit ja osaleme nii Lõuna-Eesti- kui Eesti arendus- ja planeerimistegevustes.

Turundus

Koordineerime ja viime ellu Eestit ja Lõuna-Eestit kui reisisihti tutvustavaid turundustegevusi nii sise- kui välisturgudel.

Projektid

Algatame, osaleme ning viime ellu Lõuna-Eesti arengut soodustavaid ja toetavaid projekte.

Info

Kogume, analüüsime ja tagame Lõuna-Eesti informatsiooni, sh turismiinfo olemasolu erinevates kanalites ja infosüsteemides, sh riigi turismiinfosüsteem ja turismiinfo jaotuskanalid, osaleme infojaotuskanalite planeerimises ja arendamises.

Koolitus

Korraldame õppeprogramme, konverentse, seminare, koolitusi, pakume professionaalset valdkonnapõhist nõustamist.