Lõuna-Eesti - ehedad elamused

Uudised

15.-17. septembrini kutsub Viljandi osa saama kireva kultuurilise programmiga nädalalõpust, kus festivali Viljandi Music Walk  juhtimisel jagub tegevusi kontsertidest ja valgusinstallatsioonidest pidude, performance’iteni ja kohalike juhitud linnatuurideni. Muuhulgas on nädala lõpus Viljandis avatud 15 kunstinäitust.

Hoog programmile lükatakse sisse reedel, 15. septembri õhtul, kohaliku turu parklast kui Viljandisse jõuab neljandat korda Tour d’ÖÖ ehk rattasõit öistel linnatänavatel. Pärast rattatuuri algab raamatubaari Romaan hoovis pidu. Üles seatakse male, lauajalgpalli- ja pinksilauad, hoovis mängivad poole ööni muusikat DJ-d.

Laupäeva hommiku täidab ülelinnaline tänavaturgude päev. Kell 15.00 alustab paljukäidud lossimägede vähetuntud osas ehk Filosoofide alleel Viljandi Music Walki kontsertprogrammi Erki Pärnoja kavaga Efterglow. Kontserdiga tähistab oma 734. Sünnipäeva Viljandi linn, selleks puhuks on parki puude alla kaetud isegi tordilaud.

Kontsertidega astuvad päeva jooksul üles veel Eesti räpimaastiku kõige eredam ja värskem tulija EIK ning bändid Eeter ja HUNT. Filosoofide alleel avab viimase kontserdi ajal valgusinstallatsiooni „Pilved“ QQ / Viljandi kunstifestivalile külla sõitnud Berliinis tegutsev interdistsiplinaarne disainer ja Open Source kultuuri eestvedaja Tilen Sepić. Lisaks võib laupäeval kõikjal linnas kohata Viljandi Kultuuriakadeemia 150 tudengit, kes panevad oma oskused ja fantaasia proovile improvisatsioonilistes etendustes.

Õhtul, kell 22.00 loob Jaani kiriku valgetele seintele valgus- ja heliinstallatsiooni viljandlastele varasematel aastatel Pika tänava tamme all ja Kassisabal valgusvaatemänge pakkunud valguskunstnik Kristjan Suits, sedakorda tuleb koostöös Kondase Keskusega esitlusele kunstiklassika.

Laupäeva õhtul aga kogunevad kõik viljandlased suurele peole legendaarses, peagi ajalooks saavas Ametite majas, kus kahes saalis saab osa Mees Inc. kontserdist ning öödiskost erinevate DJ-de juhtimisel. Pulti astuvad sel õhtul Eiki ja Madis Nestor, Viljandi linnapea Ando Kiviberg, näitleja Adeele Sepp, Hooligan Hamleti kooslus Rytm ning paljud teised.

QQ/Viljandi kunstifestivali raames, on sel nädalavahetusel linnas avatud 15 näitust. Kunsti saab minna nautima nii viljandlaste kodudesse, lemmikkohvikutesse, spordihoonesse, veetorni kui ka traditsioonilistesse galeriidesse. Kondase keskuses on avatud näitus „Viljandi motiiv klassikalises kunstis“, kuhu on erinevatest muuseumidest vaatamiseks kokku toodud tööd, millel on Eesti parimad kunstnikud läbi aegade kujutanud Viljandit.

Nädalavahetuse lõpetab 17. septembri hommikul Kondase Keskuse ees Pika laua pidu, kus üheskoos hommikust süüa, nädalavahetuse muljeid jagada ning head muusikat kuulata. Pika laua peolt hargneb Viljandi peale ka neli linnatuuri, mida juhivad esimest korda giidi ametit proovivad kohalikud inimesed. Huvilised saavad osa Männimäe ja Kantreküla tuurist, Vanalinna valetamistuurist, võhikutele mõeldud kunstituurist ning väikelinna lastetuurist kohalike laste juhtimisel. 

Rohkem infot:

http://vmw.ee/

http://qq.viljandi.ee/

Saabuvad sündmused

E T K N R L P