Lõuna-Eesti - ehedad elamused

Uudised

3. detsember 2017–7. jaanuar 2018

Tartu armastab jõule ja armastab traditsioone. Eriti tore, kui jõulutraditsioonid on väikese vimkaga. Kuidas näiteks meeldiks teile vaadata maailma läbi flamingoroosade prillide? Või läbi kuuseokkaroheliste?

Tartu näeb saabuvate pühade ajal raekoja platsile kerkimas valgusküla. Valgusküla koosneb seitsmest suuremast ja pisemast klaaspaviljonist ning on üks nutikas vastuhakk üha kummalisematele, tihti läbimärgadele talvedele.

Raekoja platsil, traditsioonilises kohtumispaigas, hakkavad valgusküla paviljonides valgus ja soojus oma mänge mängima, toimetavad noored teadlased, ajavad leiutajad omi asju ning kutsuvad huvilisi õpitubadesse kaasa. Aeg-ajalt kohtutakse valguskülas heategevusmüügiks ja jõululaadaks, linnasüdamesse kolib osake Tartu botaanikaaiast, saab osta kuuma teed ja piparkooke või kohtuda mõnesaja rahvatantsijaga. Vahel toimub tuleshow, linnajänes Toivo loeb muinasjutte, toimuvad jõuluvanade talimängud, lapsed saavad põhupaviljonis pikutada ja kahest päris oma mõõtu klaasmajast rõõmu tunda.

Õhtuti süüdatakse ka paviljonides valgus. Eriti mõnus on valguskülas siis, kui sajab lörtsi. Kui ilm paremat palet näitab, saab nautida paviljonide vahele tekkivat mõnusat õueala koos istepinkide, karussellide, peaaegu päris puude ja elava tule pajaga.

www.joululinntartu.ee

www.facebook.com/JoululinnTartu

www.instagram.com/joululinntartu

P, 3.12 kell 17 – I advendiküünla süütamise tseremoonia raekoja platsil, süttivad Tartu jõulutuled

K–R, 6.–8.12 – noorte leiutajate töötoad valguskülas

L, 9.12 – jõululaat Tartu kesklinnas

P, 10.12 – kell 14.30 jõuluvanade talimängud koostöös Lõuna-Eesti Jõuluvanade Ühendusega raekoja platsil, kell 16.00 II advendiküünla süütamise tseremoonia raekoja platsil

K–R, 13.–15.12 – noorte leiutajate töötoad valguskülas

L, 16.12 – kell 13 Tartu talvine tantsupäev 2017: ET, EN

P, 17.12 – kell 16 III advendiküünla süütamise tseremoonia raekoja platsil

T–N, 19.–21.12 – noorte leiutajate töötoad valguskülas
N, 21.12 – suur jõulusalmide harjutamine koos jõuluvana Jolle ja jõulumoor Astiga valguskülas

P, 24.12 – kell 12 IV advendiküünla süütamise ja jõulurahu kuulutamise tseremoonia raekoja platsil, juba alates kella 11 pakutakse jõulusuppi

K–R, 03.–05.01 – noorte leiutajate töötoad valguskülas

/Programm täieneb./

Saabuvad sündmused

E T K N R L P