Lõuna-Eesti - ehedad elamused

Uudised

Neljapäeva, 26. oktoobri öösel Eestimaa vallutanud talvaehakatis pole loodetavasti kõiki tuppa kodusoojust nautima ehmatanud. Kel vähegi tahtmist nina välja pista, see ka sobivat tegevust leiab. 

 

Muuseumidevaheline festival "Avatud mänguväljad" - kestab kuni 5.11.2017

 

 

Festivali ajal on Tallinna, Tartu ja Pärnu kahekümnes muuseumis kasutusel spetsiaalselt selleks festivaliks loodud uued mängujuhised. Tuleb vaid üles leida need muuseumid,  kus sobiva raskusastmega mängujuhis ootamas on. Valitud muuseumidest moodustubki sobiv mänguväli, avatud uuteks seiklusteks. Lähem info festivali kodulehel.

 

XVI Rahvusvaheline Nüüdismuusika Festival Afekt - 27.-31.10.2017

27.-31. oktoobrini astuvad Tartu erinevates kontsertpaikades kuulajate ette nüüdismuusikafestival Afekt interpreedid. Tutvu kava ja esinejatega festivali kodulehel.

 

Hullu Teadlase eksperimendid - mikromaailm - 28.10.2017, kell 11.00

Tartu Ülikooli muuseumi Hull Teadlane kutsub laupäevasele eksperimendihommikule, kus sel korral uuritakse pisikeste loomade maailma. Kohtumispaik Lossi tn 25, täpsemat infot Hullu Teadlase kodulehelt.

 

Lindora laat - 28.10.2017, kell 9.00

Lindora laat Lindora külas toimub igal aastal 28. oktoobril. Laadale kohaselt kaubeldakse käsitöö, aiasaaduste, tööstuskaupade, omavalmistatud esemete ja koduloomadega. Meeleolu loomisele aitab kaasa laada kultuuriprogramm. 

 

Lasteooperi Guugelmuugelpunktkomm esietendus - 28.10.2017, kell 12.00 Vanemuise väike maja

Guugelmuugelpunktkomm“ on lugu tüdrukust nimega Juta, kes on maal vanaema juures, sest tema isa on tööl Soomes. Juta on täitsa tavaline tüdruk, kellel on väike armas merisiga Possu. Kui Possu äkki haigeks jääb ja vanaema Jutat lohutada ja Possut aidata püüab, avaneb äkki uskumatult värviline võlumaailm, kus Jutal tuleb läbi põnevate seikluste võidelda nii kurjade kui kummaliste tegelastega, võita sõpru ja leida julgust. Lõpeb kõik muidugi hästi ja Possugi saab terveks. Vanemuise kodulehel info etenduse ja edasise Guuglemuugelpunktkomm kava kohta.

 

Uma Pido matkasarja Võromaa-Setomaa piiriretk - 29.10.2017, kell 11.00, Vastseliina piiskopilinnuse parkla

Liikumise ja värske õhu nautijate rõõmuks toimub Uma Pido matkasarja raames järjekordne retk. Kohtumispaik Vastseliina linnuse juures parklas, matka pikkus 15 km. Rada kulgeb nii teedel, metsaradadel kui metsas. Täpsemat infot saad matkasarja kodulehelt. Seljakotid selga.....

 

Haanja Ultra 100 - 28.10.2017 kell 7.00

Terasest raudmeeste ja -naiste katsumus saab alguse laupäeval, 28.oktoobril kell 7.00 Haanja Suusakeskusest, kus antakse start 100 km ja 42,195 km jooksudistantsidele. Kui sel korral veel ise osaleda ei tihka, siis vaatama ja kaasa elama tasub kindlasti minna. Rohkem infot trailrun.ee lehelt

Saabuvad sündmused

E T K N R L P