Lõuna-Eesti - ehedad elamused

Uudised

Järgmise aasta 6.–7. jaanuaril võõrustavad Eesti ja Otepää esmakordselt kahevõistluse maailmakarikaetappi, mis on ühtlasi avab vabariigi juubeliaasta spordiprogrammi. Maailmatasemel spordivõistluse muudab eriliseks ka naiste võistlus, mis toimub esimest korda spordiajaloos.

Otepääl aset leidev kahevõistluse maailmakarikaetapp hakkab vastavalt FISi ja Eesti Suusaliidu pikaajalisele kokkuleppele toimuma esialgu kahe aasta tagant. MK projektijuhi Ago Markvardti sõnul jätkub koostöö esmajärgus kuni 2020. aastani eeldusel, et spordiürituse korraldus vastab FISi ootustele ja soovidele. Markvardt on siiski veendunud, et koduse maailmakarikaetapi korraldusmeeskond on igati tasemel ja oodata on vägevat spordipidu.

Võistlused avatakse reede õhtul piduliku avatseremooniaga. Laupäeval toimub Tehvandi staadionil individuaalvõistlus ja pühapäeval on kavas meeskondlik sprint. Esimest korda astuvad kontinentaalkarikasarja raames võistlustulle ka naiskahevõistlejad, kes osalevad mõlemal päeval individuaalvõistlustel.

Otepääle saabub võistluse ajaks hinnanguliselt 19 tiimi 13 erinevast riigist. See toob talvepealinna ja Tehvandi staadionile võistkondade ja nende taustajõudude koosseisus enam kui 100 inimest. Lõplik info võistlevate sportlaste kohta selgub 22. detsembriks, kui ülesandmislehed peavad olema laekunud MK korraldustiimile. Korraldajad ootavad spordipeole 3000–5000 pealtvaatajat. “Määravaks faktoriks on kindlasti ilm, mis mõjutab külastajate arvu,” nendib Markvardt. “Kuna see on talvise koolivaheaja viimane nädalavahetus, siis loodame raja ääres kaasa elamas näha ka peresid. Pere noorimad, aga ka vanimad saavad juhendaja käe all teha tutvust suusahüpetega – toome selleks kohale 2,4-meetrise Maru hüppemäe.”

Otepää maailmakarikaetapp kuulub EV100 ürituste sarja. Suusaalade ja spordi populariseerimiseks noorte seas kingib Eesti Suusaliit vabariigi juubeliaasta puhul kõigile kuni 12-aastastele noortele mõlemal võistluspäeval prii sissepääsu. Avatseremoonia on kõigile huvilistele tasuta. Otepää kahevõistluse MK-etapi piletid on müügil Piletilevi veebipoes ja müügikohtades. 

Saabuvad sündmused

E T K N R L P