Lõuna-Eesti - ehedad elamused

Uudised

Edgar Valteri loodud pokukalendris on detsember soojade soovide aeg, 24. detsember kehtib vastavalt kui soojade soovide päev. Olgu nimetustega kuidas on, sel ajal kui kogu maa on kibekiires jõulude ning aastalõpu virrvarris, seab Pokumaa end metsa rüpes vaikselt valmis päikeseotsinguteks.

Spetsiaalselt pokude maa tarbeks kirjutatud Aidi Valliku näidend „Päikese kodu“ etendub detsembris Pokukoja suures saalis, millest on tänu elukutseliste näitlejate, lavastaja ja kunstniku abile saanud iselaadseim lava, mida Pokumaal eales nähtud.

Näitlejatena teevad kaasa Peeter Volkonski, Merle Jalakas, Karl Edgar Tammi ja mõned julgemad pokud. Lavastajaks Jaan Willem Sibul Vanemuise teatrist, teksti autoriks laste- ja noorsookirjanikuna tuntud Aidi Vallik, kunstnikutöö tegi ära Silver Vahtre. Originaalmuusika on etendusele kirjutanud Toomas Lunge.

Etendus pajatab loo väikesest poisist nimega Kaur, kes ühel päeval avastab, et päike on kuhugi kadunud. Poisi järjest nukramaks muutuvat meelt kasutab ära Vanatühi, kes aga õnneks siiski pole ainus, kes päikese kohta midagi täpsemat teab... 

Etenduste ajad:
8. detsember – kell 18 ESIETENDUS
9. detsember (laupäev) – kell 12, kell 14, kell 16, kell 18 
10. detsember (pühapäev) – kell 12, kell 14, kell 16, kell 18 
11. detsember – kell 11 ja kell 13, õhtule ei saa etendust tellida 
12. detsember – etendusi pole
13. detsember – kell 11 ja kell 13, tellimisel ka hiljem 
14. detsember – kell 11 ja kell 13, õhtule ei saa etendust tellida
15. detsember – kell 11 ja kell 14, õhtule ei saa etendust tellida
16. detsember (laupäev) – kell 11, kell 13, kell 15 
17. detsember (pühapäev) – Pokumaa jõulumaa avatud, etendusi ei toimu
Pileid saadaval eelmüügis: www.pokumaa.ee


Jõulukuine eriprogramm 8.—17. detsembril pakub külastajatele (lisaks etendustele, mida on umbes 20) mitmeid muid tegevusi ja võimalusi, kuidas Lõuna-Eesti metsade vahel jõuluaeg sisse juhatada. Siia alla võib lugeda käelised tegevused, magusad ja lõhnavad ajaviited, aga ka nutikust nõudvad ülesanded nii sees kui õues. Ning kui selle kõige peale jaks lõpuks täiesti otsa peaks saama, saab lihtsalt kamina läheduses raamatu ettelugemist kuulada. Midagi igaühele.

 

Saabuvad sündmused

E T K N R L P