Lõuna-Eesti - ehedad elamused

Uudised

Kaunis ja rahulik jõuluaeg on peatselt käes. Samas tähendab see aga toimekat kinkide otsimist ja ostlemist ning toredaid jõuluüritusi enne kui saab õnnelikult jõululaua taha istuda, head ja paremat maitsta ning nautida ühist aega lähedastega.

Siin Sulle mõned soovitused jõululaatadest ja -üritustest, kus leida kinke jõuluvana kingikotti ning ammutada jõulumeeleolu.

1.-3.detsembrini on Tartu Näituste Messikeskuses Tartu jõululaat. Pika traditsiooniga laat, kus kauplejaid kõiksugu toodetega. Soovi korral saad Tartu Raekoja platsilt tasuta bussiga otse laadale sõita. Rohkem infot siit.

3.-24.detsembrini muutub Tartu Raekoja plats Jõululinnaks/Valguskülaks. Kolme nädala jooksul toimub vahva jõuluprogramm - etendused, töötoad, laadad ja palju muud. Vaata lähemalt siit. 9.12 laiub Küüni tänaval ja Raekojaplatsis jõululaat.

7.-27.detsembrini saab ettetellimisel osa võtta Seto Jõulumaast, mis on muinasjutt suurtele ja väikestele. Tutvu Seto Jõulumaaga siin.

8.detsembril toimub jõululaat Värska kultuurikeskuses. 

9.detsembril on jõululaadad Põltsamaa Kultuurikeskuses, Kanepi seltsimajas, Alatskivi lossis ja Tartu Raekoja platsil.

12.-16.detsembril avaneb Tartu Aparaaditehase moodi jõulukaubandus, kultuurikaubamaja "Kolm kuuske". Vaata, kes kaubamajas kauplevad Aparaaditehase lehelt.

12.-22.detsembrini pakub Vudila jõulumaa rõõmu ja tegutsemist nii suurtele kui väikestele. Rohkem infot Vudila lehelt.

12.-22.detsembril saab osaleda Eesti Maanteemuuseumi jõuluprogrammis "Jõulud postijaamas". Vaata lähemalt siit.

13.detsembril saab kuulata kokku 200.aastaste Eesti ja Soome "Kauneimad jõululaulud" ühislaulmist Tartu Jaani kirikus kell 18.00.

16.detsembril oodatakse kõiki külalisi Suurele Jõululaadale Eesti Rahva Muuseumi. ERMi lehel täpsem info.

16.detsembril tasub aga tantsukingad sooja panna, sest Tartu Raekoja platsil toimub Tartu Talvine Tantsupäev. Vaata tutvustust siit.

 

Eestimaa on kattunud valge lumevaibaga ja jõulumeeleolu hiilib ligi. Lõuna-Eestis vudivad toimekad päkapikud ja kutsuvad kõiki külla oma üritustele!

 

 

Saabuvad sündmused

E T K N R L P