Lõuna-Eesti - ehedad elamused

Uudised

Ahhaa Teaduskeskuse ning Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi koostöös valmis põnev väljapanek "Ahhaa, talisport!", mis jääb Ahhaas avatuks kuni 15.04.2018. Tegemist on justkui uhke taliolümpiaga, kus süüdati olümpiatuli ja saab end proovile panna paljudel talispordi aladel. 

Oled kunagi imetlenud hulljulgeid 'kotkaid', kes suusad jalas kõrgest tornist alla hüppavad?! Nüüd on Sul endal võimalus end suusahüppaja 'suuskadesse panna': 

 

Kuidas aga mäesuusatajate kehavalitsemine ja kiire vuhisemine suuskadel mäest alla tundub:


 

Tahad veidi paremini mõista seda huvitavat ala, kus mingeid suuri kobakaid mööda jääd libistatakse ja siis harjaga hoogu juurde nühitakse? Curlingu varustus on olemas, tule ja proovi! 

 

Oled kerge õudusvärinaga südames jälginud teleekraanilt, kuidas kartmatud bobisõitjad meeletu kiirusega selles kummalises sõidukis jäärennis kihutavad? Tule säti end bobikelku istuma ja katseta: 

 

Iluuisutajate graatsiline maailm avaneb võimalusega teha hüppeid ja pöördeid:


 

Alati on tore ka lihtsalt mängida ja lõbutseda. Üks võimalus selleks on lumesõda: 

Ja see pole veel kõik - jäähoki, laskesuusatamine, vigursuusatamine, kelgutamine, kahevõistlus, lumelauasõit, kiiruiustamine, isegi kelgukoerte sõit - paljudest aladest saab ülevaate!

Vaata näituse avamisel nii suurte kui väikeste külastajate elevust ja tule ka "Ahhaa, talisport!"i avastama ning proovima!

 

Saabuvad sündmused

E T K N R L P